Zupełnie obcy tu

Last modified date

Comments: 0

Pewnie o tym nie słyszeliście, ale w 1940 na terenie faszystowskich Niemiec, w Bawarii, w pobliżu jeziora Starnberger, rozbiło się UFO. Zginęła niemal cała załoga, oprócz jednej istoty. Faszyści przejęli rozbity pojazd wraz z ocalałym załogantem. Zdobycz ta obudziła w nich nadzieję, że pozaziemska technologia pozwoli łatwo wygrać wojnę. Rozpoczęli szeroko zakrojony, tajny projekt budowania cudownych broni, we współpracy z ocalałym ufoludkiem. Współpraca była trudna, tym bardziej, że istota nie komunikowała się w naszym języku.

Do ufoludka szybko dotarło, że jego dobry los zależy od tego, czy faszyści uwierzą, że da im przewagę na wojnie. Szkopuł w tym, iż ocalały nie pełnił na swoim statku żadnej kluczowej roli – nie był naukowcem, ani nawet żołnierzem. Był cywilnym pracownikiem kantyny i o niczym nie miał zbyt dużego pojęcia. Na szczęście na Ziemi też nikt nie miał pojęcia, iż jest zwykłym kolesiem z obsługi.

Przez kolejne lata ufoludek ściemniał faszystom, bazując na strzępkach posiadanej wiedzy. Jednak i tak większość projektów to była technologia ludzi, tylko zmodyfikowana niedorzecznie pod dyktando pracownika kantyny z UFO. Te ogromnie kosztowne projekty zablokowały zasoby Rzeszy, co w dużej mierze przyczyniło się do jej upadku. Po wojnie ufoludka przejęły Stany Zjednoczone, w ramach operacji Paperclip. Podobno do dzisiaj w tajnej bazie próbują zbudować cudowne bronie na podstawie jego instrukcji.

 


Podobało Ci się? Wspieraj moje pisanie:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Maciek

O AUTORZE: Czterdziestolatek, szczęśliwy mąż i tato. Bardzo lubię czytać, zarówno książki fabularne, jak i wiedzowe, chociaż ostatnio mam na to niewiele czasu. Hobby to także granie, obecnie na PS4 (z grami komputerowymi jestem zrośnięty jak z książkami, bo gram od czasów 8-bitowego Atari). Pisać lubię i muszę - to od zawsze moja naturalna potrzeba. Tego bloga założyłem, aby od czasu do czasu tę potrzebę zaspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment