Syn

– Co za niespodzianka! Ile to lat, stary? – zapytał Radek, trzymając dłoń Tomka i szeroko się uśmiechając.
– 16? 17? Nie widziałem cię, od kiedy skończyliśmy szkołę.
– Facebook jednak czasami do czegoś się przydaje. To trzeba uczcić czymś mocniejszym. Skoczę do sklepu.
– Ok.

Gospodarz wyszedł. Tomek zaczął spacerować po jego domu, oglądając porozstawiane na półkach bibeloty, czytając tytuły książek, przyglądając się wiszącym na ścianach fotografiom. Na wielu z nich Radek stał w towarzystwie czarnowłosego, uroczego chłopca.

Tomek dotarł do przedpokoju. Na schodach na piętro stał chłopiec z fotografii. Mężczyzna zagadał go. Przedstawili się sobie – Leon był oczywiście synem Radka. Tomek wyjaśnił, że jest starym przyjacielem jego tatusia. Chłopcowi się to spodobało, od razu stał się ufny i otwarty. Zaczęli rozmawiać, żartować, bawić się. Akurat chodzili na czworaka po schodach, gdy do domu wrócił Radek.

– Bezpieczni i zaopatrzeni! – rzucił wesoło od drzwi, później spojrzał na kolegę, następnie na swojego syna i twarz mu stężała. Mały pobiegł na górę, a Tomek podniósł się na nogi i otrzepał kolana:
– Daj, pomogę ci – wziął wyładowaną butelkami torbę i ruszyli do kuchni. Gdy upychał alkohol do lodówki, Radek kręcił się niespokojnie, dziwnie napięty i milczący.
– Coś nie tak? – zapytał Tomek po zakończonym załadunku. Radek rozejrzał się niepewnie, wychylił się na chwilę z kuchni i spojrzał w kierunku schodów, po czym przysunął się do przyjaciela i wyszeptał:
– Mój syn zmarł ponad rok temu.

Maciek

O AUTORZE: Czterdziestolatek, szczęśliwy mąż i tato. Bardzo lubię czytać, zarówno książki fabularne, jak i wiedzowe, chociaż ostatnio mam na to niewiele czasu. Hobby to także granie, obecnie na PS4 (z grami komputerowymi jestem zrośnięty jak z książkami, bo gram od czasów 8-bitowego Atari). Pisać lubię i muszę - to od zawsze moja naturalna potrzeba. Tego bloga założyłem, aby od czasu do czasu tę potrzebę zaspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment