Pętla prokrastynacyjna

Last modified date

Comments: 0

pętla prokrastynacyjna

Twój słownik nowożytnej polszczyzny: pętla prokrastynacyjna

Pętla prokrastynacyjna – daw. lenistwo; zapętlona sekwencja P1, …, Pn, P1, …, Pn itd., gdzie P jest nieproduktywną czynnością. Sekwencja taka jest złożona z liczby elementów wystarczającej, aby przy wykonywaniu ostatniej czynności nie pamiętać już, że pierwsza była również bezproduktywna, co powoduje, iż po zakończeniu sekwencji rozpoczynamy ją od nowa. Przykład: sprawdzam Facebooka, sprawdzam Twittera, sprawdzam Instagrama, sprawdzam Snapchata, sprawdzam Messengera, nabieram przekonania, że od czasu, gdy sprawdzałem Facebooka, coś się pewnie na nim wydarzyło, więc sprawdzam Facebooka, sprawdzam Twittera, sprawdzam Instagrama itd. Przykładowe użycie:
– Przykro mi, ale nie mogę pana przepuścić. Nie przygotował się pan.
– Wiem, panie profesorze. Niestety – za każdym razem, gdy próbowałem wziąć się za naukę, wpadałem w pętlę prokrastynacyjną.

 


Podobało Ci się? Wspieraj moje pisanie:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Maciek

O AUTORZE: Czterdziestolatek, szczęśliwy mąż i tato. Bardzo lubię czytać, zarówno książki fabularne, jak i wiedzowe, chociaż ostatnio mam na to niewiele czasu. Hobby to także granie, obecnie na PS4 (z grami komputerowymi jestem zrośnięty jak z książkami, bo gram od czasów 8-bitowego Atari). Pisać lubię i muszę - to od zawsze moja naturalna potrzeba. Tego bloga założyłem, aby od czasu do czasu tę potrzebę zaspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment