Pamiątka z wakacji

Last modified date

Comments: 0

Kasia spacerowała po plaży, ciesząc się ostatnim dniem urlopu nad morzem. Zauważyła jakiś ciemny przedmiot częściowo przysypany piachem. Podniosła go – było to blaszane pudełko, lekko skorodowane i pogniecione. W środku znalazła muszelkę i kartkę z tekstem: “Jesteś przeklęta. Tylko ta muszla uchroni Cię przed zapadnięciem się w czeluści podziemnej krainy. Nigdy jej nie puszczaj”.

Kasia uśmiechnęła się, zadowolona z ciekawego znaleziska. Pudełko wsunęła pod pachę i przyjrzała się muszelce. Nie było w niej nic szczególnego – wyglądała tak samo jak miliony innych walających się na brzegu morza. Kasia podrzuciła ją, złapała i schowała do kieszeni. Gdy chciała ruszyć dalej, odkryła, że po kolana zapadła się w piasku.

 


Podobało Ci się? Wspieraj moje pisanie:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Maciek

O AUTORZE: Czterdziestolatek, szczęśliwy mąż i tato. Bardzo lubię czytać, zarówno książki fabularne, jak i wiedzowe, chociaż ostatnio mam na to niewiele czasu. Hobby to także granie, obecnie na PS4 (z grami komputerowymi jestem zrośnięty jak z książkami, bo gram od czasów 8-bitowego Atari). Pisać lubię i muszę - to od zawsze moja naturalna potrzeba. Tego bloga założyłem, aby od czasu do czasu tę potrzebę zaspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment