Eternia

Mirek był konduktorem. Kolej wydawała mu się niezwykle romantyczna i po prostu kochał tę pracę. Kochał nawet takie zwykłe, lokalne kursy jak ten. Dlatego z uśmiechem wszedł do kolejnego przedziału i oświetlił go latarką. Siedział tam tylko kilkuletni chłopiec. Konduktor zapytał go, gdzie są jego rodzice. Malec odpowiedział coś w nieznanym języku, przypominającym smutny śpiew. Mirek wyłowił z jego mowy kilkukrotnie powtórzone słowo “Eternia”. Później mały pasażer wypowiedział ten wyraz jeszcze parę razy, rączką wskazując za okno.
– Eternia? Nie ma takiej stacji. Za kilkanaście minut kończymy bieg w Olsztynie.
Chłopiec uśmiechnął się i pokręcił głową. Pociąg zaczął hamować. Konduktor zdziwiony przysunął się do okna i otworzył je. Wychylił się na zewnątrz, obserwując zbliżający się peron – olśniewająco biały, zbudowany z emitującego światło kamienia. Wyłaniał się z ciemności, jakby zawieszony w pustej przestrzeni.

Pociąg zatrzymał się. Konduktor z osłupieniem patrzył na tablicę z napisem “Eternia”, na chłopca, który rzucił się w ramiona starszego pana. Mirek czekał aż skład ruszy ponownie i skończy się ten sen lub halucynacja. Chwilę później wagonem szarpnęło. Z flegmatycznym stukotem i metalicznym pojękiwaniem pociąg wymanewrował na bocznicę. Zgasły światła. Po jakimś czasie do przedziału wszedł Stefan, maszynista.
– Co z tobą? Nie wysiadasz?
Mirek wskazał za okno.
– Tak, to już Eternia – potwierdził Stefan radośnie. – Pozamykaj, jak będziesz się zbierał. – Klepnął go w ramię i pogwizdując wyszedł z przedziału.

Maciek

O AUTORZE: Czterdziestolatek, szczęśliwy mąż i tato. Bardzo lubię czytać, zarówno książki fabularne, jak i wiedzowe, chociaż ostatnio mam na to niewiele czasu. Hobby to także granie, obecnie na PS4 (z grami komputerowymi jestem zrośnięty jak z książkami, bo gram od czasów 8-bitowego Atari). Pisać lubię i muszę - to od zawsze moja naturalna potrzeba. Tego bloga założyłem, aby od czasu do czasu tę potrzebę zaspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment